Tradicinis Turistas.lt nuotykių maratonas
http://maratonas.turistas.lt
Tradicinis Turistas.lt nuotykių maratonas vyks Kaune 2020.09.20 d.


Bookmark and Share


Maratono rungtys

Maratoną sudaro naktinis ir dieninis etapai. Kiekviename etape surasti punktai sumuojasi į asmeninę dalyvio ir bendrą komandos sąskaitą.
 
Naktinis etapas
Naktiniame etape dviejų tipų punktai – paprasti ir papildomi . Paprasti punktai yra su gerais atšvaitais, punktuose atsižymima kontrolinėje kortelėje. Papildomi punktai neprivalomi, tačiau už juos galima gauti papildomų taškų, patiriant daug nuotykių. Trasos ilgis – apie 6km, maksimalus naktinės trasos įveikimo laikas 2 val. Žemėlapis spalvotas, orientavimosi sporto. Startas atskiras.
 
Galimi papildomi punktai:
  • pypsintis punktas,
  • mirksintis punktas,
  • punktas sunkiai pasiekiamoje vietoje,
  • punktas, esantis už žemėlapio ribų

Dieninio etapo ilgį dalyviai pasirenka pagal savo pajėgumą trasoje surasdami norimą skaičių kontrolinių punktų. Trasa turi būti įveikiama pėsčiomis, punktuose atsižymima kontrolinėje kortelėje. Startas atskiras.

Trasoje jūs rasite ir punktus, reikalaujančius papildomų pastangų norint juose atsižymėti...
Maksimalus trasos ilgis tiesia linija ~30-35 km. Maksimalus dieninio etapo trasos įveikimo laikas - 5val. Žemėlapis topografinis, mąstelis 1:50000. Dieniniame etape galima važiuoti ir dviračiu.

Galimos užduotys:
  • lipimas į medį – punktas yra aukščiau žemės ir norint atsižymėti teks kopti į medį (Apsauga - alpinistiniais apraišais pasirūpins organizatoriai)
  • bridimas į vandens telkinį – punktas vandenyje. Jo pasiekimui teks pasiraitoti kelnes...
  • ėjimas linija – atėję į jūsų žemėlapyje pažymėtą punktą randate žemėlapio dali su nupiešta liniją. Šia linija persipaišote į savo žemėlapį ir toliau keliaujate pagal ją pakeliui rasdami papildomus kontrolinius punktus, kurie jums suteiks papildomų taškų;
  • rašalo dėmė žemėlapyje – paslėpta žemėlapio dalis, kurioje yra keliukai vedantys link kontrolinio punkto;
  • „senelio pasakojimas“ - atėję į jūsų žemėlapyje pažymėtą punktą randate „senelio pasakojima“-legendą, kurią persirašę, toliau keliaujate pagal ją. Kelio pabaigoje rasite papildomą kontrolinį punktą;
  • azimuto nustatymas - Krypties nustatymas naudojant kompasą. Atėję į žemėlapyje pažymėtą punktą randate nurodymus su kryptimi (azimutu) ir atstumu iki punkto. Nustatę kryptį keliaujate iki papildomo kontrolinio punkto.

Maratono rėmėjai ir partneriai


Rėmėjai:
armijai ir civiliams
robinzonada
Lukla
aukstadvario kartodromas

Lokės pėda
 

Renginio spaustuvė                            Ryšį užtikrina                               
iprint                       esms                       nardymo mokykla